Posted in

Karekod Okuyucu: Android ve iOS için 2023 En İyi 7 Uygulama

Posted in

Karekod Okuyucu Uygulaması mı arıyorsunuz? Doğru yere geldiniz. Bu kılavuz, 2023’te önde gelen Karekod okuyucu uygulamalarını keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Android (8 ve üzeri) ve iOS (11 ve üzeri) cihazlarda karekod tararken ek bir uygulama indirmenize gerek yoktur. Yerel kameranızı QR Koduna doğrultun ve ekranınızda açılan bağlantıya tıklayın.

Teknoloji bizi son pandemiden kurtardı. Orada burada ortaya çıkan ve yeni normale geçişimize yardımcı olan birçok temassız çözüm gördük. Bunlardan biri karekod okuyucu uygulamalarıdır.

Karekod okuyucu temassız teslimat, teslim alma ve ödemeler için bir temel haline geldi. Böylece karekod okuyucu uygulamalarının nasıl bir fark yarattığını hayal edebilirsiniz.

Her iki büyük uygulama mağazasında da düzinelerce karekod okuyucu uygulaması bulacaksınız. Ve aralarında seçim yapmak oldukça hızlı bir şekilde göz korkutucu olabilir. Bu yazıda, 2023’te Android ve iOS için en iyi 7 Karekod Okuyucu uygulamalarını ortaya koyduk .

En İyi Karekod Okuyucu Uygulamasını Mı Arıyorsunuz ?

Bir Karekodu stok kamera uygulamasıyla taramak hızlı ve kolaydır. Ancak hedef müşterinizin tüm akıllı telefonları yerel taramaları desteklemiyor olabilir. Neyse ki, bu en iyi karekod okuyucu uygulamalarından birini müşterileriniz için bir alternatif olarak tanıtabilirsiniz.

1. Kaspersky’s Karekod Okuyucu Ve Tarayıcısı

Bulunduğu yer: Apple App Store ve Google Play

Ortalama puan: 4.5

Kaspersky, anti-virüs yazılımından sağlam internet ve ofis güvenliğine kadar uzanan güvenlik ürünleriyle ünlüdür. İşte Kaspersky’nin Android ve iOS için en iyi Karekod Okuyucu uygulamalarından biri olarak yerini almasının bazı nedenleri:

 1. Kaspersky , mobil uygulamasıyla QR Kodlarını taramayı güvenli hale getirmeyi amaçlayan  uluslararası bir siber güvenlik şirketidir.
 2. Bir QR Kodunun tehlikeli bir bağlantıya veya kötü amaçlı içeriğe yol açmamasını sağlayan Kaspersky’nin güvenlik kontrollerini sunar. Uygulama içinde yapılan tüm QR taramalarının geçmişini tutar.
 3. Bir kullanıcı uygulamayı kullanarak bir QR Kodunu taradığında, eski dosyalara, resimlere ve verilere  kolay erişim için verileri otomatik olarak cihaza kaydeder.
  Mobil uygulama, Apple App Store’da “Kaspersky QR Scanner” ve Google Play Store’da “QR Code Reader and Scanner: App for Android” olarak mevcuttur.Kaspersky, Android için en iyi Karekod okuyucularından biri olarak derecelendirilmiştir.

2. Gamma Play’den Karekod ve Barkod Tarayıcı

 

Bulunduğu yer: Apple App Store ve Google Play

Ortalama Puan: 4.5

Gamma Play’in Karekod ve Barkod Tarayıcısı, bir Karekodu algılar algılamaz çözen başka bir harika noktadan çekime tarayıcıdır

 1. Gamma Play’in bu uygulaması, QR Kodlarını taramada etkilidir ve tüm geçmiş taramaların geçmişini saklar. Kullanıcıların ürün barkodlarını taramasına yardımcı olarak çevrimiçi fiyatları karşılaştırmalarına olanak tanır.
 2. Siyah bir arka plana ve beyaz karelere sahip QR Kodlarını tarayan ters tarama özelliğine sahiptir.
 3. Her taramadan sonra uygulama, bir URL’yi ziyaret etme, iletişim bilgilerini kaydetme veya bir telefon numarasını arama gibi ilgili eylemleri otomatik olarak tanımlar.

3. Tarama ile Karekod Okuyucu

Bulunduğu yer : Apple App Store ve Google Play

Ortalama puan : 4.4

Scan’in Karekod Okuyucusu, kameranızı bir QR Koduna doğrulttuğunuz anda bir QR Kodunu tarayan noktadan çekime bir uygulamadır.

 1. App Store ve Google Play Store’da aynı isimle kullanılabilir.
 2. Scan by QR Code Reader, 50 milyondan fazla indirme ile Google Play Store’daki en popüler QR okuyucudur.
 3. Çok fazla depolama alanı kaplamayan basit bir uygulamadır. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir ancak sık sık reklamlardan oluşur.
 4. QR Kod okuyucu, geleneksel barkodları da tarayabilir.

4. Bar-Code Reader

 1. Uygulama, kullanıcıların taranan kodları e-posta yoluyla paylaşmasına veya akıllı telefonlarına kaydetmesine olanak tanır.
 2. Ayrıca, diğer uygulamalara kod kopyalayıp yapıştırmayı ve bir web araması yapmayı da destekler. Kullanıcılar, taranan tüm kodların bir listesini Dropbox veya Google Drive  aracılığıyla dışa aktarabilir .
 3. Bir tarama başlatmak için, “TARAMAYI BAŞLATMAK İÇİN DOKUN” düğmesine dokunun ve kamerayı QR Kodunuza doğrultun. Taramak için kamerayı barkodla doğru şekilde hizalamanız gerekir.

İşletmeler ve girişimciler, infor@pw2.it adresinden içerik oluşturucuyla iletişime geçerek bu uygulamanın kendi özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış özel bir sürümünü edinebilirler.

5. NeoReader Karekod ve Barkod Tarayıcı

Bulunduğu yer: Apple App Store ve Google Play

Ortalama Puan: 4.0

NeoReader, Data Matrix, QR Codes, Aztec Codes, EAN, UPC, Code 128 ve PDF 417 gibi tüm standart barkodları tarayabilen evrensel bir Karekod okuyucudur.

NeoReader’ı ‘Android ve iPhone için en iyi Karekod tarayıcı uygulamaları’ arasında en iyi oyuncu olarak düşünebilirsiniz. İşte nedeni

 1. Barkod tipini otomatik olarak algılar ve QR Kodları her yönden tarar. Hatta kullanıcılar kendi QR Kodlarını oluşturabilir ve bunları e-posta , SMS, Facebook veya Twitter kullanarak paylaşabilir.
 2. Uygulama, kolay başvuru için tüm Karekod taramalarının ayrıntılı bir geçmişini tutar. Hem ön hem de arka kameraları kullanarak taramaları destekler. Harici URL’ler için, uygulama ziyaret etmeden önce web sitesini onaylar.
 3. Uygulamanın kullanımı basittir. Tek bir tıklama ve kullanıcı özel web sayfasına yönlendirilir. 

6. QuickMark Barkod Tarayıcı

Bulunduğu yer: Apple App Store

Ortalama Puan: 4.0

QuickMark barkod tarayıcı uygulaması, ücretsiz bir Karekod okuyucu uygulamasıdır. Uygulama, Google’ın yerel aramaları iyileştiren Favori Yerler programı için seçilmiş bir iş ortağıdır.

 1. Ayrıca Hızlı kod, QR Kodu, Veri Matrisi, EAN 8/13, Code39 ve Code 128 gibi çoklu barkod formatlarını da destekler.
 2. Kullanıcılar bir web bağlantısına erişebilir, telefon görüşmesi yapabilir, e-posta gönderebilir , kişi ekleyebilir, konumlarda gezinebilir ve doğrudan takvime etkinlik ekleyebilir. Müşterinize e-posta gönderiyorsanız, anlaşmayı imzalamak için bir iş e-postası alan adı kullanmak daha iyidir . QuickMark, kullanıcıların kişi eklemesine, konumlarda gezinmesine ve doğrudan takvime etkinlik eklemesine de yardımcı olur.
 3. Uygulama, bu eylemleri gerçekleştirmek için gereken tıklama sayısını azaltır. Ayrıca görüntülerden barkod taramayı kolaylaştırır.
 4. Uygulama içi satın alma özelliği, QR Kodlarının toplu olarak taranmasını sağlar. Kullanıcılar bir .csv dosyasını bir dropbox hesabına aktarabilir.

7. QR Droid ve Özel QR Droid

Şurada mevcut: Google Play

Ortalama Puan: 3,8 ve 4,3

QR Droid ve QR Droid Private, DroidLa’daki geliştiricilerden geldi. Bu iki uygulama arasındaki fark, kullanmanıza izin verilen özelliklerin sayısıdır. QR Droid Private, temel QR Droid’den daha fazla özellik kullanmanızı sağlar.

 1. QR Droid ile kişileri, konum yollarını, yer imlerini ve yüklü uygulamaları paylaşmak için QR Kodları oluşturabilirsiniz.
 2. Bu uygulamalar, QR Kodu tarama geçmişini düzenlemenize ve bu geçmişe erişmenize yardımcı olan bir sıralama ve gruplama işlevine sahiptir.
 3. USSD bağlantılarını otomatik olarak açmaz, cihazınıza olası silme saldırılarını önler. Uygulama, anında ekrandan erişim için bir QR Droid widget’ıyla birlikte gelir.

Bu karekod okuyucu uygulamalarının çoğu ücretsizdir. Ve en iyi ücretsiz QR Code okuyucu uygulaması, Kaspersky’nin Android ve iOS’ta bulunan QR Code tarayıcısını, Neo Reader QR Code tarayıcısını ve Barkod QR Code tarayıcı uygulamasını içerir.

İşletmelerin, pazarlama kampanyalarında yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için Karekodlardan yararlanabileceğini biliyor muydunuz? Beaconstac’ın Karekod üreteci ile logolu en iyi ücretsiz Karekodlarını alacaksınız. Şimdi dene .

Akıllı telefonların çoğu halihazırda yerel Karekod okuyucu desteklemektedir. Ancak eski cihazlara sahip tüketiciler, Karekodlarına bağlı içeriğe erişmek için Karekod okuyucu uygulamalarını kullanabilir.

Bir uygulama olmadan Karekod Okutma

En yeni iOS ve Android akıllı telefonlarda zaten yerleşik gelişmiş Karekod okuyucu bulunur. Yani, gerçekten herhangi bir üçüncü taraf uygulaması indirmenize gerek kalmayacak.

İşletim sistemi sürümü Android 8 ve iOS 11’e benzer veya daha yüksek olan bir cihaz kullanıyorsanız yerleşik Karekod okuyucuları kullanarak Karekodları hızlı bir şekilde tarayabilirsiniz.

iOS 11 ve üzeri sürümlerde

Apple’ın iOS 13 yükseltmesi, Karekod okuyucu performansını artıran iyileştirmeler getirdi. Yeni iOS 13’ün uygulama başlatma hızı, önceki sürüme göre iki kat daha hızlı. iPhone’lar da dahil olmak üzere iOS cihazları, Karekod taramalarıyla daha hızlı ve daha doğru hale geldi.

En yeni işletim sistemi, kullanıcıların düşük ışıkta karekodlarını okutmak için el fenerini kullanmalarına olanak tanır. Yine de, iPhone’unuz iOS 11’den daha düşük sürümlerde çalışıyorsa, bir karekod okuyucu uygulamasına ihtiyacınız olacaktır.

Android 8 ve üzeri sürümlerde

Android akıllı telefon kullanıcıları, işletim sistemleri Android 8/Oreo ve üzeriyse karekodlarını bir uygulama olmadan tarayabilir . En son Android 10, kullanıcıların parolaları bir karekod aracılığıyla güvenli bir şekilde paylaşmasına olanak tanır. Android sürüm 7 ve önceki sürümleri kullanan akıllı telefonlar, harici bir mobil uygulama gerektirir.

Uygulama olmadan QR Kodlarını tarayan bu kapsamlı Android 8 ve Android 9 akıllı telefon listesine göz atın.

Akıllı telefonunuzun kamerasıyla QR Kodlarını tarayın

iOS ve Android akıllı telefonlar (iOS 11 ve üzeri ve Android 8 ve üzeri), yerel kamera uygulaması özelliğinde dahili Karekod okuyucu sahiptir. Ve üçüncü taraf bir uygulama indirmeden bir Karekodu taramanın en kolay yolu. Bu yeni cihazlardaki kamera özelliği, zorlu koşullar altında bir karekod okuyucu kadar gelişmiştir.

Bir karekodu taramak için kameranızı açın, QR Koduna doğrultun ve içeriğine erişmek için görünen bildirim başlığını açın.

QR Code tarayıcı uygulamaları hakkında sık sorulan sorular

1. iPhone ve Android için en iyi QR Code tarayıcı uygulaması hangisidir ?

Yukarıda ele aldığımız QR Code tarayıcı uygulamalarının listesi burada. Unutmayın, akıllı telefonunuzun işletim sistemi sürümüne bağlı olarak bu uygulamalardan herhangi birine ihtiyacınız olabilir veya olmayabilir. Daha yenileri, yerel kameraya entegre edilmiş gelişmiş bir QR tarayıcıyla birlikte gelir.

 1. Kaspersky’nin QR Tarayıcısı
 2. Gamma Play’den QR ve Barkod Tarayıcı
 3. Tarama ile QR Kod Okuyucu
 4. Barkod okuyucu
 5. NeoReader QR ve Barkod Tarayıcı
 6. Quickmark Barkod Tarayıcı
 7. QR Droid ve Özel QR Droid

2. Bir QR Kodunu uygulama olmadan tarayabilir misiniz ?

Evet yapabilirsin. Çoğu akıllı telefon, kamera aracılığıyla yerleşik bir QR Kod tarayıcı ile birlikte gelir. QR Kodlarını taramak için herhangi bir ekstra uygulama yüklemeniz gerekmez.

Akıllı telefonunuz yoksa QR Kodunu taramanın başka yolları da vardır –

 1. Çevrimiçi Kod Çözücü: Bilgisayar ekranında bir QR Kodu taramanız gerekiyorsa ancak elinizin altında bir akıllı telefon yoksa, bir çevrimiçi kod çözücü kullanın. ZXing Decoder Online, piyasadaki en iyilerden biridir.
 2. Web Kamerası QR Kodu Kod Çözücü: QR Kodları, kodunu çözmek için bir web kamerası aracılığıyla taranabilir. Taramaya başlamak için  WebQR gibi uygulamaları deneyin .
 3. Optik QR Kod Tarayıcılar: Bu tarayıcılar, QR Kod uygulamalarına bir alternatiftir. El tipi veya sabit optik tarayıcılardır. Çalıştırmak için bilgisayar yazılımına bağlanması gereken biletleme ve faturalamadakiler gibi toplu QR Kodlarını taramak için bunları kullanabilirsiniz.

3. Telefonumda QR Tarayıcı var mı ?

Bir QR Kodunu taramak için bir akıllı telefona sahip olmanız gerekir. Akıllı telefonların çoğu, kameralarında yerleşik bir QR Kod tarayıcı ile birlikte gelir.

Telefonunuzda yerleşik bir QR Kodu tarayıcı olup olmadığını kontrol etmek için kameranızı açın ve bir QR Koduna doğrultun. QR Kodu sizi QR Kodu ayrıntılarını içeren bir web sayfasına yönlendiriyorsa veya bir başlık görüntülüyorsa, telefonunuzda bir QR Kodu tarayıcı vardır.

Değilse, bir QR Code tarayıcı uygulaması yüklemeniz gerekecektir.

4. QR Kodunu telefonumla nasıl tarayabilirim ?

Akıllı telefonunuzdaki kamerayı açın ve telefonunuzu, QR Kodu dijital vizörde görünecek şekilde konumlandırın. QR Kodunu başlatmak için ekranda görünen istemi tıklayın.

Telefonunuz QR Kodu taramayı desteklemiyorsa, bir QR Kodu tarayıcı uygulaması yüklemeniz gerekir. Hem iOS hem de Android telefonlarda QR Kodlarını taramak için Kaspersky’nin QR Tarayıcı, NeoReader ve Bar-Code’u öneririz.

5. Bir QR Kodunu taramak için bir uygulamaya ihtiyacım var mı ?

Akıllı telefonunuzda iOS 11 ve üzeri veya Android 8 ve üzeri varsa üçüncü taraf bir uygulama indirmenize gerek yoktur. Dahili QR tarayıcıyı akıllı telefonunuzun yerel kamerasında kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzda destekleyen işletim sistemi yoksa iOS ve Android telefonlarda QR Kodlarını taramak için Kaspersky QR Tarayıcı, NeoReader ve Bar-Code gibi bir QR Kodu tarayıcı uygulaması yükleyin.

6. Telefonumdaki bir ekran görüntüsünden veya resimden bir QR Kodu nasıl taranır ?

Akıllı telefonunuzda en son işletim sistemi varsa, Google Lens’i kullanarak telefonunuzdaki bir ekran görüntüsünden veya resimden bir QR Kodu tarayabilirsiniz.

Google Lens ile bir QR Kodu taramak için akıllı telefonunuzdaki Lens seçeneğini etkinleştirerek QR Kodunun içeriğine erişin. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz .

7. iPhone’un yerleşik bir QR Kod tarayıcısı var mı ?

Evet. iPhone’unuzda iOS 11 ve sonraki bir sürüm varsa, QR Kodunu taramak için akıllı telefonunuzun yerel kamera uygulamasını kullanabilirsiniz.

8. Reklamsız QR Code okuyucu ücretsiz mi ?

Evet! Kaspersky’nin QR Tarayıcısı ve QuickMark gibi bazı QR Kodu okuyucu uygulamaları, herhangi bir reklam göstermeden QR Kodlarını ücretsiz olarak taramanıza olanak tanır. Diğer QR Kodu tarayıcı uygulamaları, reklam kaldırma, sürekli tarama ve kod dışa aktarma gibi daha gelişmiş özellikler için sizden küçük bir ücret alabilir.

9. QR Code tarayıcı uygulamaları cep telefonumun tarife verilerini kullanıyor mu ?

Taramanın ardından, Karekod okuyucu uygulamaları, içeriği QR Kodunun içine yüklemek için internet bağlantısı gerektirir. Cep telefonunuzun internet planını veya WiFi’yi kullanın.

10. Windows PC ve Mac için en iyi QR Code tarayıcı uygulaması hangisidir?

Windows 10 PC için QR Code ve Mac için QR Journal kullanmanızı öneririz.

Yorumunuzu merak ediyoruz

Yorumunuzu merak ediyoruz

Çok Satanlar:

SEPETİM 0

GÖZ ATTIKLARINIZ 0