Posted in

Google Yorum Alma 2024

google yorum alma
Posted in

Google Yorum kartı, işletme sahiplerinin, müşterilerinin işletmelerine Google’da yorum yapmalarını kolaylaştırmalarına olanak tanıyan özel bir araçtır. Bu kart sayesinde müşteriler, cep telefonlarını tek bir dokunuşla karta dokunarak deneyimlerini kolayca değerlendirebiliyor. Kart, müşterileri işletmenizin Google yorum sayfasına yönlendiren doğrudan bir bağlantıyı saklar ve inceleme sürecini sorunsuz hale getirir. Bu şekilde girişimciler müşterilerinden olumlu yorumlar toplayarak çevrimiçi varlıklarını geliştirebilirler. Genel olarak Google Yorum Kartı işletmenizin büyümesi ve başarısı için güçlü bir araçtır.

Google Yorum Kartı 2024
Google Yorum Kartı 2024

Google Yorum Kartı Nasıl çalışır?

Müşterinize olumlu bir yorum bırakmak isteyip istemediklerini sorun. Google Yorum kartınızı sunun . Tarabeni Google Yorum kartınızı müşterinizin telefonuna yaklaştırın . Google yorum sayfanız otomatik olarak açılacaktır. Müşteriniz olumlu bir yorum bırakıyor. Tebrikler! Az önce olumlu bir eleştiri aldınız! **Tarabeni hiçbir şekilde Google’a bağlı değildir. Kartlarımız, sonuçlarınızı iyileştirmek ve müşterilerin bu platformda yorum bırakma sürecini basitleştirmek için değerli araçlardır.”

Google Yorum Kartları

Hadi gelin size google yorum kartı satın alabileceğiniz linkleri verelim.

1. Tarabeni Google Yorum Kartı

Tarabeni Google Yorum Kartı şu anda Türkiye’nin 1 numaralı kartı. Hedef yorum sayınıza ulaşmak için size tavsiye edilebilecek en iyi google yorum kartı diyebiliriz.

Google Yorum Kartı (Google Puanlama Kartı – Google Yorum Alma – Qr Kod Yorum Alma Kartı – Google Nfc Yorum Kartı)

Tarabeni Google Yorum Kartı satın almak için tıklayın.

2. Trendyol’da Google Yorum Kartı

Tarabeni Google Yorum Kartı şu anda Türkiye’nin 1 numaralı kartı. Google yorum kartınızı Trendyol üzerinden’de satın alabilirsiniz. Satın almak için aşağıdaki linki kullanın.

3. Hepsiburada’da Google Yorum Kartı

Tarabeni Google Yorum Kartı şu anda Türkiye’nin 1 numaralı kartı. Google yorum kartınızı Hepsiburada üzerinden’de satın alabilirsiniz. Satın almak için aşağıdaki linki kullanın.

Google Yorum kartı içeriğine linki nasıl yüklerim?

En çok gelen sorular linki size nasıl ulaştıracağız?, kartın içeriğini nasıl güncellerim? vb.

Kartınızın yönleneceği işletme yorum sayfasını belirlemek çok kolay. Bize kesinlikle ihtiyacınız yok. Ancak ihtiyacınız olursa hemen sitemizdeki canlı destek penceresini kullanabilirsiniz.

Kart size ulaştığında ilk yapacağınız şey kartı taramak. İsterseniz QR’ı taratabilirsiniz, isterseniz NFC özelliği olduğundan telefonunuzu yaklaştırabilirsiniz. İlk kullanımda kart sisteme kayıtlı olmadığı için sizi kayıt ekranına yönlendirecektir.

Kayıt ekranında sizden istenen bilgileri girip onayladıktan sonra. 2. aşama olarak sizi işletme kayıt ekranına aktaracaktır.

İşletme kayıt ekranı google haritalar ile entegre olarak çalışmaktadır. Bu alandaki kutucukta işletmenizin google’da kayıtlı adıyla arama yapabilirsiniz. İşletmenizi listeden bulup seçiniz. Daha sonra kaydet butonuna basabilirsiniz. İşlem bu kadar basit.

Google yorum kartının avantajları nelerdir?

 • Kullanımı basit ve kolaydır. Kullanıcının akıllı telefonuyla karta dokunması yeterlidir; otomatik olarak işletmenizin Google yorum sayfasına yönlendirilecektir.
 • İşletmenizin internetteki varlığını artırır. Yorumlar tüketiciler için nereden alışveriş yapacaklarına karar verirken önemli bir faktördür. Google Yorum Kartına akıllı dokunuş, daha fazla yorum toplamanıza yardımcı olur ve bu da satışların artmasına neden olabilir.
 • Müşteri güvenini artırır. Olumlu yorumlar işletmeniz ile müşterileriniz arasında güven oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu, tekrar satın almalara ve yönlendirmelere yol açabilir.
 • Verimlidir. Karta dokunan müşterilerin işletmeniz için yorum yazma olasılığı daha yüksektir.
 • Özelleştirilebilir. Karta logonuzu, iletişim bilgilerinizi ve diğer bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.
 • Çeşitli renk ve stillerde mevcuttur. İşletmenizin tarzına uygun bir kart seçebilirsiniz.

Akıllı temassız Google Yorum Kartı işletmelerin çevrimiçi varlıklarını geliştirmelerine ve satışları artırmalarına yardımcı olabilecek etkili bir araçtır.

Yorum Yazarak Para Kazanmak 

İyi bir yazarsanız, yorumunuz güvenilir ve son derece okunabilir olacaktır. Potansiyel okuyuculara ve işin kendisine çok faydalı olacaktır. Sonuç olarak, yorumunuz potansiyel işverenler için son derece cazip olabilir.

Başka bir deyişle, bazı işletmeler yorumunuzu okuyabilir ve platformlarında yer alacak belirli bir işletme hakkında tarafsız bir yorum için belki de serbest çalışan olarak işe alınacak kişinin siz olduğunuza karar verebilir.

Ancak google yorumu yazarak google’dan para kazanamazsınız. 

Kötü Bir Yorum Yazmak Yasadışı mı?

Hayır. Eğer “kötü” derken kastınız buysa, yasada sizi ağır eleştirel bir yorum yazmaktan alıkoyan hiçbir şey yoktur. Ayrıca kötü yazılmış bir yorum yazmanın da yanlış bir yanı yoktur; ancak bunun da bir faydası olmayacaktır.

Ancak, özellikle de belirli iddialar için hiçbir kanıtınız yoksa, söylediklerinize dikkat etmelisiniz. İftira/iftira son derece zarar verici olabilir ve bir işletmenin bu nedenle aleyhinize yasal işlem başlatması durumunda büyük mali sıkıntı yaşayabilirsiniz.

İftira yasası ülkeden ülkeye biraz farklılık gösterecektir ancak her durumda dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Sahte Yorum Yazmak Yasadışı mı?

Şart değil.

Sahte bir yorum yazmak ceza gerektiren bir suç değildir, ancak sahte bir yorum yazmanın bir nedeni varsa durum karmaşık hale gelebilir – ve tabii ki, daha önce de belirttiğimiz gibi, iddia ettiğiniz şeyi yaparsanız iftira nedeniyle hukuk davası açabilirsiniz. yanlıştır ve işletmeye zarar verir.

İşletmeniz sahte bir Google yorumu alırsa bunu politika ihlali olarak bildirebilir ve nedenini seçebilirsiniz. Google normalde sahte yorumları yayınlanmadan önce işaretleyebilir ancak nadiren başarılı olabilir.

Herhangi bir nedenle yorumu kaldıramazsanız, yoruma yanıt verebilir ve diğer okuyuculara bu kişinin sahte yorumcu olduğunu açıklayabilirsiniz.

Bu, Tripadvisor gibi diğer yorum platformlarında daha sık meydana gelir; bu nedenle, kendi “hasar kontrolünüzü” nasıl gerçekleştireceğinizi bilmek işletmeniz için önemlidir.

Google Yorumları Nasıl Alınır?

Ürününüzü veya hizmetinizi deneyimleyen müşterilerden Google Yorumları toplamak, müşteri geri bildirimlerini Google’da (özellikle Google İşletme Profilinizde veya Google Haritalar’da) göstermenin ücretsiz ve kolay bir yoludur. Google İncelemelerini günümüzün kulaktan kulağa pazarlaması olarak düşünün; sosyal kanıt sağlarlar ve satın alma kararlarını etkilerler. Herkese açık olarak, belirli bir sorgu için Google İncelemelerini arama motoru sonuçları sayfasında (SERP) yorum olarak ve beş yıldızlı derecelendirme olarak görebilirsiniz.

İncelemelere sahip olmanın faydalarından birkaçı şunları yapabilmenizdir:

 • Marka güveni oluşturun.
 • Yerel arama motoru optimizasyonunu (SEO) iyileştirin.
 • Müşterinizin sıkıntılı noktaları hakkında bilgi edinin.
 • Müşterilerinizin işletmeniz/ürününüz/hizmetiniz hakkında neyi sevdiğini keşfedin.
 • Çevrimiçi itibarınızı artırın.

Şimdi işletmeniz için daha fazla Google İncelemesi almak üzere uygulamanız gereken 5 adımı inceleyelim.

1. İşletmenizi doğrulayın ve Google İşletme Profilinizin sahipliğini talep edin.

Markanızın sahibi olduğunuzu doğrulamak, müşteri yorumlarına yanıt vermek açısından önemlidir.

Yapmanız gereken ilk şey, bilgilerinizi güncellemenize ve rekabette öne çıkmanıza olanak tanıyacak Google işletme girişinizi talep etmektir. Bu, şirketinizin Google ürünlerinde nasıl göründüğünü yönetebileceğiniz bir araç olan Google İşletme Profili kullanılarak yapılır. (Geçmişte Google İşletme Profili, Google Benim İşletmem veya GMB olarak biliniyordu.)

Bunu birkaç yolla yapabilirsiniz:

 • İşletmenizi Google Haritalar aracılığıyla ekleyin
 • Sitenizi bağladığınızda işletmenizi Search Console aracılığıyla ekleyin
 • İşletmenizi Google hesabınız üzerinden ekleyin

İşletmenizi Google hesabınız aracılığıyla şu şekilde doğrulayabilirsiniz:

 • İşletmenizin Google hesabına giriş yapın.
 • Google İşletme Profili’ni ziyaret edin ve Şimdi Yönet’i tıklayın.
 • İşletme adınızı girin.
 • İşletme adresinizi ve hizmet bölgenizi girin.
 • İşletmenize uygun kategoriyi seçin.
 • İşletmenizin iletişim bilgilerini girin.
 • İşletmenizi doğrulayın.
google da işletmenizi kaydedin
google da işletmenizi kaydedin

2. Google İşletme Profilinizi optimize edin.

Girişinizi güncelleme olanağına sahip olduğunuzda, bunun çekici olduğundan ve arama yapanları girişinizi tıklamaya teşvik edecek alakalı bilgilerle dolu olduğundan emin olmak için çaba göstermelisiniz. En azından aşağıdakileri yapmayı hedeflemelisiniz:

İşletmenizle ilgili bilgileri ekleyin.

İşletme açıklamanızı doldurduğunuzda, işletmenizle ilgili müşterilerin alakalı bulabileceği tüm bilgileri içermelidir. Anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz ancak bu alanı anahtar kelimeleri doldurmak için bir fırsat olarak kullanmayın. Google çoğu zaman bunu spam olarak görür ve bunun sonucunda yerel arama sıralamanız zarar görebilir.

Güncel çalışma saatlerini ekleyin.

Müşterilerin işletmenizi Google’da aradıklarında aradıkları bilgilerden biri de işletmenizin şu anda açık olup olmadığıdır. Bu nedenle, bir değişiklik olduğunda çalışma saatlerinizi güncellemeye zaman ayırmalısınız. Ayrıca, örneğin özel tatil saatleriniz varsa, herhangi bir varyasyonu da dahil etmeniz önemlidir.

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar yükleyin.

Birçok işletmenin yapmayı ihmal ettiği şeylerden biri, listelerinin rekabette öne çıkmasını sağlayacak kadar fotoğraf yüklemektir. Google İşletme Profilinizdeki resimler, sizinle iş yapmanın nasıl bir şey olduğu hakkında görsel bir hikaye anlatmaya yardımcı olur ve çevrimiçi arama yapanlarla daha fazla etkileşim kurmanıza yardımcı olur. Google , fotoğraf içeren girişlerin Google Haritalar’dan %42 daha fazla yol tarifi isteği aldığını ve işletmenin web sitesine %35 daha fazla tıklama aldığını tespit etti .

3. Google İncelemelerini ve derecelendirmelerini isteyin.

Daha fazla yorum almak zor değil; yalnızca müşterilerinizden bunları istemeniz yeterli. İncelemeleri şahsen veya mesaj yoluyla talep edebilirsiniz .

Hangi kanalı kullanırsanız kullanın, aşağıdakileri düşünün:

Doğru zamanlamayı seçin.

Müşterilerinizi yorum yazmaya davet etmek için doğru anı belirleyin. Genellikle satış sürecindeki kesinti idealdir. Örneğin otomotiv sektöründe satışın tamamlanması ve müşterinin finansta beklemesi sonrası iyi bir dönem olabilir. Zaten orada oturuyorlar, o halde neden onlardan bir inceleme yazmalarını ve süreç boyunca onlara rehberlik etmelerini istemiyorsunuz?

Müşterinizin fikrinin neden önemli olduğunu açıklayın.

İnsanların neden yardımlarına ihtiyaç duyduğunuzu anladıkları takdirde işbirliği yapma olasılıkları daha yüksektir. Müşterilerinize, geri bildirimlerinin sizin için önemli olduğunu ve bunları işletmenizi geliştirmek için kullandığınızı bildirin.

Amacınız konusunda şeffaf olun.

Müşterilerinize yorum almak istediğinizi bildirmenizde yanlış bir şey yoktur çünkü bu, özellikle de iyi bir deneyim yaşıyorlarsa, Google arama sonuçlarında öne çıkmanıza yardımcı olur.

Beklentileri belirleyin.

Müşterilerinize ne yapmalarını istediğinizi söyleyin. Süreç hakkında net olun: İnceleme yapma davetini nasıl alacaklar ? Ürününüzü veya hizmetinizi sıralama davetini ne zaman alacaklar? Hangi kanaldan haberdar olmalılar?

Engelleri ortadan kaldırın.

Müşterilerin yorum bırakması ne kadar zorsa, yapma olasılıkları da o kadar az olur. Derecelendirme ve yorum yapma sürecini mümkün olduğunca kolaylaştırın. Çevrimiçi inceleme yönetimi platformları ve Podium gibi araçlar yardımcı olabilir.

Soruyu kişiselleştirin.

Müşterinizin kendisini özel hissetmesini sağlayın ve talebi, talep ettiğiniz kanala bağlı olarak mümkün olduğunca kişiselleştirmeye çalışın.

4. Müşterilerinize yorum bıraktıkları için teşekkür edin.

“Teşekkür ederim!” olmalı. Sürece bağlı olarak bunu önceden veya müşteriniz Google’da incelemeyi bıraktıktan sonra yapabilirsiniz. Geri bildirim iyi ya da kötü olsun, yorumlara iddialı ve zamanında yanıt vermek iyi bir uygulamadır ve “Teşekkür ederim!” demek de bunun bir parçası olmalıdır.

Mümkünse spesifik olun ve yanıtı kişiselleştirin. Kişiyi adıyla arayın veya yorumunun beğendiğiniz bir bölümüne bakın. Bunu, Podium gibi yapay zeka destekli bir inceleme yanıt aracının yardımıyla da kolaylaştırabilirsiniz .

5. İncelemeyi almadıysanız takip edin.

Bir müşteri ilk davetinize yanıt vermezse endişelenmeyin. İletişim kanallarınız üzerinden dostane bir hatırlatma gönderebilirsiniz.

Örneğin, otomatik sisteminiz tarafından tetiklenebilecek kısa bir metin . Profesyonel ipucu: İnsanlarla bağlantıyı sürdürmek için her zaman otomasyon ile kişiselleştirmeyi dengelediğinizden emin olun.

Yorumunuzu merak ediyoruz

Yorumunuzu merak ediyoruz

Çok Satanlar:

SEPETİM 0

GÖZ ATTIKLARINIZ 0