Posted in

Google Yorumları için QR Kodu kullanın

Posted in

Google Yorumları için QR Kodu kullanın. Bugünlerde bir işletme veya restoran işletiyorsanız, yalnızca fiziksel konum değil, aynı zamanda çevrimiçi itibarınız da büyük önem taşıyor. Çoğu durumda, müşteriler sizi ziyaret etmeden veya bir şey tüketmeden önce internette işlerinin fotoğrafını çekerler. Çevrimiçi incelemeler bunda önemli bir rol oynamaktadır. Ne kadar çoksa o kadar iyi, kötü bir derecelendirme bile kullanıcılara hayal kırıklığına uğramış müşterilere nasıl tepki verdiğinizi ve herkes için tatmin edici bir çözüm bulmayı nasıl başardığınızı göstermenize yardımcı olabilir. QR kodları, Google incelemeleri yazma veya işletmenizi derecelendirme sürecini basitleştirebilir. Tek bir taramayla müşterilerinizi geri bildirimde bulunmaları için bir Google İnceleme Sayfasına yönlendirebilirsiniz. Google inceleme QR kodlarının oluşturulması çok kolay ve hızlıdır.

Google yorum qr kod oluşturmak istemeyenler için google yorum kartı

Google yorum qr kod oluşturmak istemeyenler, bununla uğraşamam diyenler. Size büyük bir kolaylıktan bahsedeceğiz. Google yorum kartı. Bu kartın 2 yüzü var. Ön yüz NFC teknolojisi ile donatılmış yani telefonunuzu dokundurduğunuz anda dokunan telefon sizin google yorum sayfanıza yönlenecek ve hemen yorum alacaksınız. Arka yüzde ise NFC değil QR Kod mevcut. NFC teknolojisini desteklemeyen telefonlar bu karekodu okutarak sizin google yorum sayfanıza yönleniyor.

google karekod yorum kartı
google karekod yorum kartı

Hepsiburada’dan satın almak için tıklayın.

Trendyol’dan satın almak için tıklayın.

Müşterilerinizden gelen geri bildirimler paha biçilemez; yeni potansiyel müşteriler kazanmanıza yardımcı olacak ve sıralamanızı iyileştirecektir (özellikle yerel SEO ve mobil arama).

Bu yazıda müşterilerin kolayca geri bildirimde bulunmalarına yardımcı olacak QR Kodlarını nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz. QR kodu çevrimdışı dünyada hemen hemen her yere yerleştirilebilir ve işletme sayfalarını bulma ve Google işletme incelemesi yazma sürecini çok daha sorunsuz hale getirir.

Google İnceleme QR Kodunu nasıl oluşturabilirim?

Google İşletme Kontrol Paneli
  • Google Business hesabınıza gidin ve Google Business için QR kodunu oluşturmak istediğiniz şirketi seçin.
  • Yorum isteme düğmesine tıklayın. Google’ın size verdiği linki alttaki qr kod oluşturma bağlantısına tıklayarak yapıştırın.
  • QR Kodu oluşturun Google inceleme URL’sini kullanan QR Kod Oluşturucumuzla.
karekod google yorum alma
karekod google yorum alma

Googleden karekod okutma nasıl yapılır?

QR kodunu tarayın

Uyumlu Android telefonunuzda veya tabletinizde yerleşik kamera uygulamasını açın. Kamerayı QR koduna doğru çevirin. Android telefonunuzda veya tabletinizde görünen banner’a dokunun. Oturum açma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları uygulayın.

QR Kodlarını nereye yerleştirmelisiniz ve bunları nasıl tanıtabilirsiniz?

QR Kodunuzu hazırladıktan sonra, müşterilerinizin işletmenizle ilgili deneyimlerini gözden geçirebilmesi için onu stratejik yerlere yerleştirmenin zamanı gelmiştir. Her zaman belirttiğimiz gibi QR kod basmak yeterli değil ve kullanıcıların onu taramasını beklemek yeterli değil. Açıklamanız ve motive etmeniz gerekiyor . Müşterilerinizin yorum almasını sağlayın.

Bu ay işletmenizi yorumlayan kullanıcılar için bir promosyon oluşturmayı düşünün.

QR Kodunun yanında yer alan metin olan harekete geçirici mesaj zorunludur. Ne kadar çekici olursa, inceleme alma olasılığınız da o kadar artar. İyi bir inceleme almak QR Code’a bağlı değildir.

Menünün sonunda (tatlıların yanında) müşterilerinizden deneyimlerini paylaşmalarını isteyen kişisel bir not, yorum istemenin güzel bir yolu olabilir.

qr kod menü
qr kod menü
İnceleme için menüdeki QR Kodu

Masa servis altlığı

Kağıdın köşesine bir QR Kodu koyabilirsiniz. Bu her zaman görünür olacak ve inceleme alma şansınızı artıracaksınız.

qr kod masa servisi
qr kod masa servisi
Placemet’teki QR Kodu

fotoğraf çerçevesi

Aynı zamanda bir QR görüntülemenin basit ama etkili bir yoludur. QR Kod yerleştirmek için duvar çerçevesi veya masa çerçevesi kullanabilirsiniz.

qr kod fotoğraf çerçevesi
qr kod fotoğraf çerçevesi
Bir çerçevedeki QR Kodu

Bilet/fatura

Çoğu POS (Satış Noktası yazılımı), makbuzlara tanıtım görselleri/içerik eklemenize olanak tanır. Ekstra bir maliyeti yok ve yine bir ikram düşünürseniz orada da etkileşim kurabilirsiniz.

Faturadaki QR Kodu

Kapı/Dükkan Girişi

Müşteriniz bulunduğunuz yerden geçtiğinde veya bulunduğunuz yerden ayrıldığında, ziyaretlerine teşekkür edebilir, kullanıcılarınızdan deneyimlerini paylaşmalarını, sizi sosyal medyada takip etmelerini veya yorum yazmalarını isteyebilirsiniz.

Kapıdaki QR Kodu

Kartvizitinizde Call2action

QR Kodlu kartvizit oluşturduysanız, Google İşletme incelemeleri sayfasına yönlendiren bir harekete geçirici mesaj düğmesi ekleyebilirsiniz.

2 eylemli çağrı düğmeleri

Tuvalet kapısı

daha fazla yorum yok 😉

WC kapısındaki QR Kodu

QR Kodu, fiziksel dünyayı dijital dünyaya bağlamanın mükemmel bir yoludur.

QR Kodlarını incelemekten gerçekten yararlanabilecek iş türleri:

  • Ağırlama: Oteller, restoranlar, barlar, yiyecek kamyonları…
  • Kişisel hizmetler: kuaför, güzellik salonu, masaj, SPA…
  • Spor ve Kültür : müzeler, spor tesisleri, go kartlar, mini golf…
  • Boş zaman: Gece kulüpleri, eğlence parkları, turistik yerler, barlar, konserler…

Diğer inceleme platformları

Muhtemelen en küresel inceleme hizmeti olduğundan ve aynı zamanda projenizin özellikle yerel ve mobil SEO’su üzerinde de etkisi olduğundan, bunu Google Business’a taşıdık . Ancak kullanıcılarınızdan inceleme yazmalarını isteyebileceğiniz başka inceleme siteleri de vardır.

Facebook

Ayrıca kullanıcılarınızdan Facebook sayfanıza yorum bırakmalarını isteyebilirsiniz. Bu, sayfanızın ve şirketinizin sosyal itibarını artıracaktır (iyi değerlendirmeler olduğu sürece).

Tripadvisor

Muhtemelen en büyük seyahat platformudur ve onların yorumları şirketin ana varlıklarından biridir. Tripadvisor’da kayıtlı bir işletmeniz varsa kolayca dinamik bir QR Kodu oluşturabilir ve ziyaretçilerinizi deneyimlerini değerlendirmeye davet edebilirsiniz.

Yorumunuzu merak ediyoruz

Yorumunuzu merak ediyoruz

Çok Satanlar:

SEPETİM 0

GÖZ ATTIKLARINIZ 0